KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13351012
nr 1335 1012
Inga Säterborg
(1927-2016), Sverige
Etsning, Lejon. Signerad, daterad 1978. Motivet: 16,5x16,5 cm, oramat löst blad
Inga Säterborg, svensk textilkonstnär född 1927, död 2016.
Utrop:
300 kr
måndag 29 juni 2020
kl 18:11:04
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Inga Säterborg
Läs mer om Inga Säterborg